Home WiadomościZ kraju Kraków: zbiórka na spotkanie z papieżem podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio

Kraków: zbiórka na spotkanie z papieżem podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio

Redakcja

Podopieczni Dzieła Pomocy św. Ojca Pio spotkają się z papieżem Franciszkiem w Asyżu wraz z innymi osobami ubogimi. Aby wyjazd mógł się udać, prowadzona jest zbiórka środków na ten cel.

Już 12 listopada papież Franciszek spotka się z osobami ubogimi w Asyżu. W spotkaniu wezmą udział podopieczni organizacji z różnych części Europy. Wśród nich będzie również reprezentacja krakowskiego Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. To dla nas ogromne wyróżnienie i radość – przyznaje Wioleta Zielińska-Sołowiej z krakowskiej organizacji pomagającej osobom bez domu.

Spotkanie odbędzie się w ramach V Światowego Dnia Ubogich, który w tym roku obchodzony będzie w niedzielę, 14 listopada. ŚDU został ustanowiony przez papieża Franciszka w celu uwrażliwienia na słuchanie krzyku ubogich i cierpiących.

– Aby jednak nasi podopieczni mogli wziąć udział w spotkaniu w Asyżu, potrzebna jest pomoc ludzi dobrej woli. Uruchomiliśmy zbiórkę, dzięki której chcemy zebrać środki na pokrycie kosztów podróży busem, posiłków, noclegów, ubezpieczenia, usługi przewodników oraz wyposażenia bezdomnych pielgrzymów w najpotrzebniejsze rzeczy – tłumaczy Zielińska-Sołowiej.

Każdy, kto wesprzeć osoby bezdomny może to uczynić na stronie https://zrzutka.pl/8b448e.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio powstało w 2004 r., aby nieść pomoc osobom doświadczającym bezdomności. Dzieło to dwa nowoczesne Centra Pomocy, sieć mieszkań wspieranych i chronionych, magazyn odzieżowy i gospodarstwo rolne. Dzieło obejmuje opieką niemal 2 tys. osób doświadczających bezdomności.

W dwóch Centrach Pomocy – przy ul. Loretańskiej 11 i ul. Smoleńsk 4 w Krakowie – osoby bezdomne otrzymują kompleksowe wsparcie w postaci pomocy doraźnej (możliwość zjedzenia posiłku, wzięcia kąpieli, wymiany odzieży na nową, wyprania odzieży, skorzystania z pomocy medycznej) i pomocy specjalistycznej – socjalnej, zawodowej, mieszkaniowej, prawnej, psychologicznej i duchowej.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio prowadzi również 12 mieszkań, w których osoby bezdomne oraz całe rodziny objęte są opieką zespołu interdyscyplinarnego, który przygotowuje je do samodzielnego zamieszkania pod własnym dachem.

luk / Kraków
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda