Home WiadomościZ kraju Pauliści: Uroczystość Świętego Pawła Apostoła

Pauliści: Uroczystość Świętego Pawła Apostoła

Redakcja

paulus.org.plW dniu 30 czerwca Rodzina Świętego Pawła obchodziła uroczystość Świętego Pawła Apostoła, naszego Ojca i Założyciela.

Bł. Jakub Alberione nazywał Apostoła prawdziwym Założycielem Rodziny Świętego Pawła i zwracał bardzo uwagę na fakt, że św. Paweł „utworzył sobie tę Rodzinę, wspierając ją fizycznie i duchowo”. Z okazji tej uroczystości celebrowanej w Roku Miłosierdzia, bracia i księża pauliści oraz siostry Uczennice Boskiego Mistrza ze wspólnot częstochowskich rozpoczęli obchody uroczystości wspólną modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00 pod pomnikiem Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Następnie w procesji wszyscy przeszli przez Bramę Miłosierdzia, która znajduje się na Jasnej Górze. O godzinie 17:30 w kaplicy sióstr Uczennic Boskiego Mistrza wspólnie celebrowaliśmy Mszę Świętą, której przewodniczył ksiądz prymicjant Cyprian Kostrzewa SSP. Natomiast we Lwowie pauliści wspólnie ze świeckimi współpracownikami spotkali się wieczorem na Adoracji Najświętszego Sakramentu. Przez wstawiennictwo św. Pawła Apostoła modlono się o osobiste uświęcenie i za apostolstwo środków społecznego przekazu.

Za: www.paulus.org.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda