Pauliści: Wizytacja Przełożonego generalnego

paulus-org-plW dniach 24 września – 2 października gościł w naszym kraju ks. Valdir José de Castro SSP. Przybył, aby przeprowadzić wizytację w rok od ustanowienia nowego zarządu zgromadzenia w Regionie Polska – Ukraina.

Podczas swojego pobytu odwiedził wszystkie wspólnoty i rozmawiał ze wszystkimi paulistami. Zrealizował w ten sposób zobowiązanie podjęte na X Kapitule Generalnej Towarzystwa Świętego Pawła, że podczas swojej kadencji spotka się osobiście z każdym z braci.

Polskim Paulistom Przełożony generalny pozostawił przesłanie budowania wspólnoty opartej na głębokiej komunii z Bogiem i pomiędzy braćmi, otwartej na znaki czasu i gotowej do głoszenia Ewangelii także na peryferiach naszej rzeczywistości. Środowiskiem i specyficznym środkiem do wypełnienia tego zadania pozostaje wpisana w charyzmat kultura komunikacji.

Ośmiodniowy pobyt Przełożonego generalnego obfitował w różne wydarzenia. Ks. Valdir spotkał się z Kapitułą Prowincjalną Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, obradującą w Warszawie, do której skierował swoje słowo. Wziął udział w poświęceniu domu paulistów we Lwowie. Ponadto wygłosił okolicznościowy wykład na temat kultury komunikacji w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Lwowskiej. Wielkim przeżyciem dla dostojnego gościa były także odwiedziny Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Krakowa.

bz

Za: www.paulus.org.pl