Home WiadomościZ kraju Pieniężno: Warsztaty „Misje a nowa Ewangelizacja”

Pieniężno: Warsztaty „Misje a nowa Ewangelizacja”

Redakcja

Franciszkanie udali się w tym roku do werbistów, aby swoje doświadczenie misyjne wzbogacić o doświadczenia i wiedzę zgromadzenia powstałego specjalnie dla misji.

Pojęcie, cele i zadania nowej ewangelizacji to tylko niektóre zagadnienia poruszane na XII Franciszkańskich Warsztatach Misjologicznych, odbywających się w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie (woj. warmińsko – mazurskie) w dniach 20- 24 sierpnia.

Tematem przewodnim dyskusji i wykładów, które wygłaszał werbista, o. dr Damian Cichy było hasło „Misje a nowa Ewangelizacja”. W spotkaniu uczestniczyli misjonarze, sekretarze misyjni oraz klerycy z pięciu prowincji Franciszkańskich Zakonu Braci Mniejszych oraz z trzech prowincji Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych – razem 26 osób.

Podczas warsztatów można było także wysłuchać świadectw pracujących na misjach franciszkanów: o. Normana Samsela OFM, pracującego w Republice Środkowej Afryki, o. Feliksa Skrzydło (OFM) i br. Marka Baranowicza (OFM) misjonarzy z Boliwii, o. Ronalda Jabłońskiego (OFM) posługującego w Hong-Kongu oraz o. Andrzeja Zbroi (OFMConv) z Paragwaju.

Franciszkańskie Warsztaty Misjologiczne to szczególny czas wspólnej modlitwy za misje i misjonarzy, słuchanie ich świadectw, uczestnictwo w wykładach, ale także okazja do zobaczenia ciekawych miejsc. Tak było także tym razem – bracia mieli okazję zwiedzić Stoczek, Frombork oraz Lidzbark Warmiński.

Warsztaty po raz dwunasty organizowała Franciszkańska Konsulta Misyjna, w tym roku odpowiedzialnym za ich przygotowanie był o. Zbigniew Świerczek, sekretarz misyjny Prowincji krakowskiej pw. Św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię.

Agnieszka Kozłowska

Więcej (zdjęcia) na: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda