Home WiadomościZ kraju Pielgrzymka chrystusowców do poznańskiej fary

Pielgrzymka chrystusowców do poznańskiej fary

Redakcja

Co roku chrystusowcy – księża i bracia mieszkający w Domu Głównym oraz przełożeni i klerycy seminarium pielgrzymują w październiku do poznańskiej fary w ramach tygodniowego odpustu związanego z rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tegoroczna pielgrzymka miała miejsce 9 października i odbyła się w duchu dziękczynienia za 80 lat istnienia Towarzystwa Chrystusowego.

Uroczystej Mszy Świętej o godz. 18.00 przewodniczył wikariusz generalny zgromadzenia ks. Krzysztof Grzelak, a homilię wygłosił ks. prof. Stanisław Ormanty – wykładowca Pisma Świętego w naszym seminarium. Zgromadzonych przywitał i wprowadził w przeżywaną uroczystość proboszcz parafii ks. prałat Wojciech Wolniewicz.

Naszej modlitwie dziękczynnej towarzyszyło zawierzenie Matce Bożej wszystkich chrystusowców i powierzonych ich trosce duszpasterskiej rodaków rozsianych po całym świecie. Kilka zdjęć tutaj.

Chrystusowcy są związani z poznańską farą przez osobę Sługi Bożego ks. Ignacego Posadzego – współzałożyciela zgromadzenia, który po święceniach kapłańskich w 1921 r. został skierowany do pracy właśnie w kościele farnym. Obecnie zaś chrystusowcy w każdy piątek sprawują w farze sakrament pojednania w ramach dyżuru w tzw. wieczystym konfesjonale.

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda