Home WiadomościZ kraju Pielgrzymka Werbistów do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu

Pielgrzymka Werbistów do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu

Redakcja

SVD7 października odbyła się pielgrzymka współbraci Polskiej Prowincji SVD do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu.

W ten sposób uczciliśmy 80-lecie istnienia Polskiej Prowincji oraz 140-lecie założenia Zgromadzenia Słowa Bożego.

W tym szczególnym miejscu czci Bożego Opiekuna prosiliśmy o błogosławieństwo dla prowadzenia dzieła misyjnego na całym świecie.

Wspólne dziękczynienie i świętowanie rozpoczęliśmy modlitwą różańcową, po której przyszedł czas na uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem o. Eryka Koppy SVD, Prowincjała Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego. W wygłoszonej homilii o. Ireneusz Piskorek SVD podkreślił pokorę św. Józefa w wypełnianiu dzieła zleconego Mu przez Boga oraz Jego szczególną opiekę nad Werbistami, zwłaszcza w burzliwych czasach II wojny światowej. Na zakończnie mszy św. odmówiliśmy Akt zawierzenia Prowincji i jej spraw orędownictwu św. Józefa.

Umocnieni pokarmem Eucharystycznym kontynuowaliśmy spotkanie przy obiedzie, a po nim wysłuchaliśmy wykładu o. Janusza Brzozowskiego SVD o dziedzictwie i dorobku werbistowskiej Polskiej Prowincji na przestrzeni 80-ciu lat od jej założenia w 1935 roku. Zwiedziliśmy także muzeum poświęcone martyrologii polskiego duchowieństwa w Dachau. Na koniec, żegnając wszystkich przybyłych, o. Eryk wręczył przedstawicielom każdej wspólnoty pamiątkową świecę.

Dziękujemy wszystkim Współbraciom i Siostrom za wspólne pielgrzymowanie i modlitwę, ks. Jackowi Plocie, kustoszowi tego Sanktuarium za gościnne przyjęcie, zaś naszym Przyjaciołom i Dobrodziejom składamy serdeczne Bóg zapłać za wspieranie Polskiej Prowincji Werbistów w wypełnianiu misji szerzenia Ewangelii. Wszystkich polecamy przemożnej opiece Św. Józefa!

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda