Home WiadomościZ kraju Pielgrzymują do Kalwarii przez Bieszczady

Pielgrzymują do Kalwarii przez Bieszczady

Redakcja

W niedzielę 22 lipca w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla rozpoczyna się Franciszkańskie Spotkanie Młodych (FSM). Od 9 lipca w stronę Kalwarii zmierza piesza pielgrzymka młodzieży leczącej się od uzależnień w ośrodku „San Damiano” w Chęcinach. Pątnicy idą z Bieszczad (ok. 200 km).

Trasa rozpoczęła się w Wetlinie i wiedzie przez Rawki, Połoniny, Berehy, Ustrzyki Górne, Tarnicę, Bukowe Berdo, Ustrzyki Dolne i Arłamów.

Grupie towarzyszy kierowniczka Ośrodka Arleta Kempka oraz terapeuci pracujący w nim. Z młodzieżą jest także o. Aleksander Paprzycki, kapelan i terapeuta.

We wtorek 10 lipca z młodzieżą spotkał się o. Piotr Stanisławczyk, założyciel Ośrodka, a obecnie wikariusz krakowskiej prowincji franciszkanów. Przewodniczył Eucharystii i uczestniczył w zebraniu społeczności oraz wspólnym obiedzie, przygotowanym przez Społeczność ośrodka.

„Wspólne pielgrzymowanie w formie wędrownego obozu jest ważnym elementem terapii oraz rozwoju duchowego młodzieży poszukującej form nowego życia” – mówi franciszkanin.

Podczas Franciszkańskiego Spotkania Młodych, jak co roku, młodzież podejmie się służby związanej z liturgią i pracami porządkowymi.

Więcej na temat Ośrodka można przeczytać na stronie: www.terapia.franciszkanie.pl, a na temat FSM-u: www.projektmesjasz.pl.

jms

Za: Redakcja.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda