Home WiadomościZ kraju Dominikanie: Piękne stopy – rekolekcje z autostopem

Dominikanie: Piękne stopy – rekolekcje z autostopem

Redakcja

Trzema dniami skupienia, które prowadzi dominikanin ojciec Krzysztof Pałys, rozpoczęły się 13 lipca w Łodzi rekolekcje autostopowe „Piękne stopy”, zorganizowane wyłącznie przez świeckich.

Po dniach skupienia w kościele jezuitów uczestnicy rekolekcji wyruszyli 16 lipca w tygodniową podróż autostopem po Polsce, by w ten sposób pogłębić swoje relacje z Bogiem. 22 lipca spotkali się ponownie w Łodzi, by w klasztorze dominikanów wspólnie się modlić i podzielić wrażeniami z podróży.

Tę nietypową formę rekolekcji wymyślili młodzi miłośnicy autostopu, związani z grupą rozwoju duchowego, którą prowadzą ojcowie jezuici z łódzkiej parafii Najświętszego Imienia Jezus. Do udziału w rekolekcjach zgłosiły się 62 osoby z całej Polski – najwięcej z Łodzi i Krakowa.

O rozpoczęcie rekolekcji poproszono o. Pałysa, który sam jest zagorzałym autostopowiczem. Owocem jego podróżowania jest wydana niedawno przez Wydawnictwo „W drodze” książka „Ludzie 8 dnia. Autostopem do Matki Teresy”, w której zakonnik opisał wspomnienia z wyprawy autostopowej do Macedonii, gdzie urodziła się założycielka Misjonarek Miłości.

Podczas dni skupienia dla autostopowiczów dominikanin mówi o tym, aby w czasie swoich niecodziennych rekolekcji „zawierzyli Bożej Opatrzności i pozwolili się jej prowadzić  oraz „by umieli zostawić sprawy, którymi żyją na co dzień i zajęli się odkrywaniem Boga”.

„Uważam, że jest to potrzebne w dzisiejszych czasach, bo człowiek jest albo więźniem przeszłości i rozpamiętuje wciąż różne zranienia, albo jest więźniem przyszłości, bo ciągle coś planuje. A tymczasem, zgodnie ze stara mniszą zasadą, najważniejsze jest to, co jest teraz” – mówi o. Pałys.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda