Home WiadomościZ kraju Pierwsza powieść o. prof. Zdzisława Kijasa już w sprzedaży!

Pierwsza powieść o. prof. Zdzisława Kijasa już w sprzedaży!

Redakcja

Nakładem franciszkańskiego wydawnictwa Bratni Zew ukazała się powieść historyczna autorstwa znanego i cenionego franciszkanina, o. prof. Zdzisława Kijasa OFMConv.

Rysuje historię czterech niezwykłych kobiet, Klary Wolff, Marii Luizy Merkert, Matyldy Merkert oraz Franciszki Werner, które przyczyniły się do powstania w 1842 r. Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety.

O. Zdzisław Józef Kijas jest franciszkaninem z krakowskiej prowincji Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Święcenia kapłańskie przyjął w roku 1986 z rąk Jana Pawła II. W 1990 r. uzyskał doktorat z teologii dogmatycznej i nauk religijnych na Uniwersytecie Katolickim w Louvain-La-Neuve w Belgii, a sześć lat później habilitację. Po habilitacji (1996-97) podjął studia na Uniwersytecie św. Bonawentury w Nowym Jorku i uzyskał stopień Master of Arts z nauk humanistycznych.

Jest znanym teologiem, specjalistą teologii dogmatycznej oraz ekumenii i dialogu. Posiada tytuł profesora zwyczajnego. Opublikował kilkadziesiąt pozycji książkowych i kilkaset artykułów.

Był konsultorem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych i wicepostulatorem procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II. W 2010 r. został mianowany przez papieża Benedykta XVI na relatora Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Tym samym znalazł się w wąskiej, pięcioosobowej grupie specjalistów zajmujących się przygotowywaniem dokumentacji dotyczącej cnót lub męczeństwa kandydatów na ołtarze.

„Tam gdzie rodzi się życie” to jego pierwsza powieść. Jak pisze wydawca, książka oddaje hołd czterem kobietom, które poświęciły swe życie setkom ubogich, chorych i opuszczonych ludzi, czyniąc wszystko, by ulżyć ich cierpieniom, niosąc bezinteresowną pomoc. Pokazuje, że człowiek – wbrew wszelkim przeciwnościom – zdolny jest czynić dobro.

Towarzysząc niezwykłym bohaterkom powieści w ich trudnej, ale jakże pięknej drodze życia, mamy szansę przypomnieć sobie, co naprawdę ma dla nas realną, niepodważalną wartość.

Autor książki, jako ceniony teolog i znawca duchowości, ukazując dylematy bohaterek, wprowadza Czytelnika w tajniki ludzkiej duszy. Uczy trudnej sztuki rozeznawania i podejmowania decyzji – tam, gdzie rodzi się życie.

Już wkrótce na naszej stronie ukaże się recenzja książki, a już teraz można ją nabyć korzystając ze strony internetowej wydawnictwa Bratni Zew: bratnizew.pl. Polecamy!

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda