Home WiadomościZ kraju Uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych u werbistów w Chludowie

Uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych u werbistów w Chludowie

Redakcja

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, w werbistowskiej parafii pw. Wszystkich Świętych w Chludowie, podczas porannej Eucharystii, w której uczestniczyli także werbiści pochodzący z Indonezji i z Ghany, pobłogosławiono i rozesłano małych kolędników misyjnych, kwestujących na rzecz pomocy dzieciom w Tajlandii.

Dopełnieniem tej ceremonii był wieczorny koncert kolęd w chludowskim kościele, w wykonaniu chóru Cantus Familiaris, prowadzonego przez Łukasza Maciejewskiego oraz Orkiestry Dętej z Chludowa pod dyrekcją Krzysztofa Żeleśkiewicza – zastępcę Dowódcy Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w Poznaniu.

W repertuarze ponad godzinnego koncertu, który prowadziła Magdalena Sobczak z radia „Pogoda”, znalazły się pięknie wykonane kolędy i pastorałki, a wśród nich zarówno tradycyjne, jak „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy śliczna panna”, czy „Bóg się rodzi”, jak i regionalne, a wśród nich chociażby „Pastorałka góralska”. Nie zabrało także nowszych, kojarzących się ze świętami Bożego Narodzenia utworów, na czele z przepiękną „Kolędą dla nieobecnych”, czy piosenką „Cudowne są święta”.

Uroczystość Objawienia Pańskiego jest dla Werbistów świętem patronalnym.

Jan Wróblewski svd

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda