Home WiadomościZ kraju Pierwsze w historii śluby zakonne wieczyste, Braci Chrystusa Cierpiącego

Pierwsze w historii śluby zakonne wieczyste, Braci Chrystusa Cierpiącego

Redakcja

W Sobotę drugiego października Bieżącego roku, podczas Eucharystia najświętszej modlitwy Kościoła w łączności z tą bezkrwawą ofiarą Chrystusa, ośmiu Braci Chrystusa Cierpiącego, oddało się na wyłączną własność Bogu. Sześciu z nich złożyło pierwszą w historii wspólnoty profesję wieczystą, najmłodszy z Braci po raz pierwszy złoży swoje śluby a jeden z nich ponowi swoją wolę pójścia za Jezusem.

Podczas śpiewu Litanii błagalnej bracia padli na twarz przed Trójjedynym Bogiem, aby złożyć swą słabość we Wszechmocy i Miłosierdziu Boga- Leżenie krzyżem symbolizuje najgłębsze uniżenie siebie wobec Majestatu Bożego oraz najusilniejszą modlitwę. Postawa ta lepiej niż słowa wyraża całkowite oddanie się Bogu i poczucie własnej słabości. Gdy bracia leżeli krzyżem poruszony świadectwem braci, dołączył do nich mały chłopiec uwielbiając Boga, w tym geście uniżenia i błagania.

Po złożeniu przez braci wieczystych ślubów zakonnych, ksiądz Biskup odmówi nad profesami wieczystymi, uroczystą modlitwę błogosławieństwa zwaną również konsekracją.

Ojciec Święty Jan Paweł II mówił że „ Życie konsekrowane znajduje się w samym sercu Kościoła. Stanowi ono cenny i nieodzowny dar teraźniejszości i przyszłości Kościoła, ponieważ jest głęboko zespolone z jego życiem, z jego świętością i misją”. Dlatego wspierajmy modlitwą, Braci by wytrwali w swoim ofiarowaniu Bogu, a ich przyjęta przez Boga i potwierdzona przez Kościół, ofiara niech wyjednuje Wiernym obfite błogosławieństwo i łaski.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda