Home WiadomościZ kraju Pierwszy biskup, który nagrał #hot16challenge2

Pierwszy biskup, który nagrał #hot16challenge2

Redakcja

Swoje nagranie bp Adrian Galbas SAC z diecezji ełckiej umieścił na pallotyńskim kanale YouTube.

O decyzji wzięcia udziału w akcji promującej zbiórkę na pomoc służbom medycznym mówi sam w nagraniu.

– Kiedy cztery miesiące temu zostawałem biskupem, usłyszałem że będzie przede mną wiele wyzwań, ale nie myślałem, że wśród nich będzie także wezwanie do rapu. Ale takie się pojawiły (…) Przekonał mnie mój współbrat, mówiąc, że to jest bardzo w duchu Pallotiego, aby każdym możliwym sposobem głosić Ewangelię – przyznaje biskup.

Całość nagrania możecie zobaczyć poniżej, a nominowane przez biskupa osoby to: klerycy pallotyńscy z Ołtarzewa, klerycy diecezji ełckiej, Siostry Uczennice Krzyża i Marek Kalka.

Przypominamy że bp Adrian Galbas został mianowany 12 grudnia 2019 przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym diecezji ełckiej ze stolicą tytularną Naissus. Święcenia biskupie przyjął 11 stycznia 2020 w katedrze św. Wojciecha w Ełku. Głównym konsekratorem był Jerzy Mazur, biskup diecezjalny ełcki, a współkonsekratorami arcybiskup Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, i Józef Górzyński, arcybiskup metropolita warmiński.

Za: www.gosc.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda