Home WiadomościZ kraju Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy na Jasnej Górze

Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy na Jasnej Górze

Redakcja

Prezydent RP Andrzej Duda gościł w niedzielę, 24 maja na Jasnej Górze. Pan prezydent uczestniczył we Mszy św. w ramach 96. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia. Poprzez swoją wizytę chciał wyrazić wdzięczność wszystkim pracownikom Służby Zdrowia za ich codzienną walkę z epidemią. Dziś także przypada 5. rocznica wyboru Andrzeja Dudy na urząd prezydenta RP, stąd wizycie towarzyszyły również intencje dziękczynne.

„Wiedziałem, że jest Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę. Czułem się z jednej strony w duchowym, ale i państwowym obowiązku, żeby być tutaj z nimi, i dać tym samym wyraz wdzięczności wobec wszystkich pracowników Służby Zdrowia w naszym kraju, którzy w tych ostatnich tygodniach, miesiącach poświęcali się i dawali wielokrotnie przykład wielkiej dzielności i oddania w sprawie swojego powołania, jakim jest służba drugiemu człowiekowi w ramach ochrony zdrowia – mówił prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla jasnogórskich mediów – Jestem im za to ogromnie wdzięczny i chciałem być tu z nimi, pomodlić się za nich. Wiem, że wielu z nich sprawując tę posługę również zachorowało – także za ich zdrowie, za powrót do zdrowa wszystkich tych, którzy jeszcze są chorzy i podziękować za to, że mogli służyć, że są z nami. To w ich intencji, ich rodzin tu byłem i chciałem, żeby mieli takie poczucie, że także w ten sposób jestem także z nimi, i daję wyraz mojej wdzięczności i wspólnoty, i podziękowania przede wszystkim”.

Prezydent Andrzej Duda nawiązał także do dzisiejszej, 5. rocznicy wyboru na urząd prezydenta RP: „Później sobie skojarzyłem, że to jest rocznica wyborów z 2015 roku, drugiej tury, która ostatecznie przesądziła o tym, że wygrałem wybory prezydenckie. Była to dla mnie osobista okazja do tego, żeby podziękować Matce Najświętszej za te 5 lat służby dla Rzeczypospolitej, dla moich rodaków, bo to był w moim życiu chyba najważniejszy czas, i taki najbardziej odpowiedzialny. I oczywiście pomodlić się za Ojczyznę, która cały czas jeszcze jest w bardzo trudnym momencie – mamy pandemię koronawirusa, mam nadzieję kończącą się już, ale chciałbym, żebyśmy z tego wszyscy wyszli gospodarczo pod względem poziomu życia, żeby jak najszybciej wszystko wróciło do normy, żeby znowu gospodarka mogła się dynamicznie rozwijać, żeby polskie rodziny żyły w coraz lepszych warunkach, stawały się coraz zamożniejsze, żeby ludzie byli po prostu szczęśliwi, a przede wszystkim zdrowi”.

Prezydenta na jasnogórskim dziedzińcu powitali: o. Arnold Chrapkowski, generał Zakonu Paulinów; o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry, i o. Samuel Pacholski, nowo mianowany przeor klasztoru. Pan prezydent w drodze do Kaplicy Matki Bożej złożył wiązankę biało-czerwonych kwiatów pod Epitafium Smoleńskim.

Prezydent Andrzej Duda ofiarował wotum na Jasną Górę – obraz z wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej w 100-lecie Cudu nad Wisłą.

o. Stanisław Tomoń
BPJG/ dr

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda