Home WiadomościZ kraju Pierwszy szczyt pielgrzymkowy na Jasnej Górze

Pierwszy szczyt pielgrzymkowy na Jasnej Górze

Redakcja

Na Jasnej Górze dziś pierwszy tzw. pielgrzymkowy szczyt. Na święto Matki Bożej Szkaplerznej przybyły tysiące pątników. Dwie piesze pielgrzymki diecezjalne i kilka mniejszych. Wszystkim towarzyszyła modlitwa o dary Ducha Świętego, nowe powołania i za Polskę.

„Radość, szczęście, emocje są nie do opisania. Taki miesiąc poślubny na pielgrzymce, żeby podziękować Matce Bożej za to, że dała nam siebie. Mieliśmy nabożeństwo za Ojczyznę, w dzisiejszych czasach bardzo ważna jest modlitwa za Ojczyznę, no i też dlatego białe koszulki z czerwonymi napisami. Doświadczaliśmy ogromnej życzliwości od ludzi przez wszystkie dni naszego pielgrzymowania, właściwie niczego nam nie brakowało. Jestem pierwszy raz z trójką dzieci przede wszystkim dlatego, że chciałam moje dzieci zawierzyć Matce Bożej”.

W 39. pielgrzymce przemyskiej wśród 1,2 tys. osób podążał, jak zwykle, pasterz archidiecezji abp Adam Szal, który podkreślał, że „czuje wielką potrzebę bycia z ludem Bożym”.

85. kompania poznańska szła „Z Maryją w nowe czasy” i wpisywała się w trwający w archidiecezji poznańskiej czas nawiedzenia kopii Cudownego Obrazu. Przyszło w niej prawie 1,7 tys. pątników. Jasnogórskie prymicje, witając pielgrzymów, odprawiał bp Szymon Stułkowski. – Mam duże poczucie wdzięczności za ich świadectwo wiary – mówił.

Już od wczoraj modlą się uczestnicy 150. pielgrzymki piotrowskiej, ale przybyły także grupy m.in. z Trzebuni, Rozprzy czy Gorzkowic. Większość pozostanie do jutra, by tu przeżywać maryjny odpust.

Izabela Tyras – Polska (Radio Jasna Góra)

Za: www.vaticannews.va

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda