Home WiadomościZ kraju Pijarzy: Ekspiacja za zniszczenie figury Matki Bożej na warszawskich Siekierkach

Pijarzy: Ekspiacja za zniszczenie figury Matki Bożej na warszawskich Siekierkach

Redakcja

Mszę świętą w niedzielę 8 stycznia o godz. 13.00 i adorację z nabożeństwem wynagradzającym za dewastację figury Matki Bożej Niepokalanej celebrowali ojcowie pijarzy w siekierkowskim kościele.

Świętokradzka dewastacja miała miejsce 29 grudnia ub. roku. Zniszczono figurę Maryi znajdującą się w szklanej gablocie obok krzyża u zbiegu ulic Gościniec i Siekierkowskiej.

W homilii proboszcz parafii, ks. Tadeusz Suślik Sch podkreślił, że dewastacja figury Maryi Niepokalanej, oprócz aktu wandalizmu stanowi też wymiar walki duchowej, o której czytamy w Piśmie Świętym.

Ks. Suślik podkreślił, że Maryja w objawieniach wielokrotnie mówi o trwającej walce dobra ze złem, a jako ratunek i skuteczne narzędzie do walki ze złem daje nam cudowny medalik w czasie objawienia w Paryżu przy Rue Back.

„ To miejsce na Siekierkach jest obdarzone łaską objawień Jezusa i Maryi, a modlitwy, dane przez Matkę Bożą są odmawiane codziennie w kaplicy na miejscu objawień, w czasie czuwań i adoracji , dlatego ten akt wandalizmu można odczytać jako wyraz walki duchowej”, powiedział kaznodzieja.
Ks. Suślik zauważył, że wielu świętych czciło Maryję i zalecało żarliwą modlitwę i solidną pracę w duchu wiary. Przykładem mogą być św. Maksymilian Kolbe, św. Jan Bosko, św. Tomasz z Akwinu i św. Józef Kalasancjusz.

Obecnie do oszklonej gabloty , na miejsce uszkodzonej figury wstawiono inną figurę Matki Bożej Niepokalanej.

W jednym z objawień, tj. 29 czerwca 1943 roku Matka Boża ukazała się Władzi Fronczak razem z Panem Jezusem . Maryja powiedziała wtedy do Władzi: „ Jak pójdziesz do kościoła, idź do księdza szkolnego, aby kazał postawić kapliczkę” (Dz 29.061943).

Kapliczka – gablotka, ustawiona obok krzyża u zbiegu ulic Gościniec i Siekierkowskiej jest właśnie podobna do kapliczki – gablotki ustawionej na miejscu objawień w 1943 roku przez Kunegundę Janowską, właścicielkę ogrodu, w którym miały miejsce cudowne objawienia w latach 1943 – 1949.

Anna Dziemska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda