Home WiadomościZ kraju Pijarzy: Peregrynacja obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Bolesławcu

Pijarzy: Peregrynacja obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Bolesławcu

Redakcja
pijarzy.plZ okazji Roku Życia Konsekrowanego, w niedzielę 12 kwietnia, w Święto Miłosiedzia, do Szkoły Zakonu Pijarów w Bolesławcu przyjechał obraz – kopia wizerunku Matki Bożej z Częstochowy.

O 18.00 o. Adam i Piotr wraz z kadrą nauczycielską oraz pracownikami szkoły zebrali się w kaplicy na wspólnej modlitwie różańcowej. W poniedziałek przed wizerunkiem Jasnogórskiej Pani zebrali się uczniowie szkoły.

Na odwrocie obrazu zamieszczona jest osobiście napisana dedykacja autorstwa Kard. Stefana Wyszyńskiego następującej treści: Przyjmijcie mnie w Waszym Betlejem zakonnym jako Dziewicę Wspomożycielkę i Świętą Bożą Rodzicielkę, która dała Światu Syna Bożego a Waszym Gospodom Zakonnym chce dać Synów w licznych powołaniach ku Radości Waszej ku Chwale Bożej, ku rozrostowi Kościoła Chrystusowego! Będę dla Was Matką niezwykle płodną, będę Waszym pokojem i Miłością. Będę waszym Bogactwem i Mądrością, Waszym Rozrostem i Wytrwaniem. Na dzień Nawiedzenia Panienki Jasnogórskiej błogosławi całemu Domowi.

+ Stefan Kard. Wyszyński, Prymas Polski. Warszawa. Kaplica Domu Prymasowskiego 7 III 1963.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda