Pijarzy: Uroczystość odpustowa na parafii na Wieczystej w Krakowie

W minioną niedzielę tj. 16 listopada br., przeżywaliśmy Uroczystość ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej. Pani Ostrobramska jest Patronką parafii w Krakowie na Wieczystej, dlatego w minioną niedzielę cała nasza Wspólnota przeżywała uroczystość odpustową.

Tego dnia gościliśmy wśród nas o. Mateusza Pindelskiego SP, który – przebywając w Rzymie – pełni obecnie funkcję Asystenta Generalnego naszego Zakonu. Warto przypomnieć, że o. Mateusz pierwsze dwa lata swojego kapłańskiego życia spędzał właśnie w parafii na Wieczystej.

Na wszystkich Mszach św. tego dnia o. Mateusz głosił okolicznościową homilię, a o godz. 12.3o przewodniczył uroczystej Sumie odpustowej i eucharystycznej procesji wokół kościoła. Razem z nim przy ołtarzu stanął m.in. Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, o. Józef Matras SP.

Uroczystość odpustowa to zawsze szczególna okazja do tego, by dziękować Panu Bogu za błogosławieństwo, którym nas obdarowuje. Tego dziękczynienia nie mogło zabraknąć i tym razem. Nie mogło zabraknąć także słowa ,,dziękuję” wypowiedzianego w stronę wszystkich, którzy tworzą naszą rodzinę parafialną. Na zakończenie Mszy św. proboszcz parafii o. Andrzej Tupek SP podziękował obecnym przy ołtarzu kapłanom i wszystkim naszym Parafianom za wspólną modlitwę i za dobro, jakim się dzielą, tworząc tę pijarską parafię.

o. Piotr Recki SchP