Home WiadomościZ kraju Piknik z mamą i tatą w Licheniu, czyli rodzinna niedziela w Sanktuarium

Piknik z mamą i tatą w Licheniu, czyli rodzinna niedziela w Sanktuarium

Redakcja

lichen.plSetki dzieci wraz z rodzicami i dziadkami zjechały w niedzielę, 28 sierpnia do Lichenia. Po raz siódmy na trawniku przed licheńską bazyliką odbył się „Piknik z mamą i tatą”.

Tradycja organizowania „Pikniku z mamą i tatą” sięga 2009 roku. Wówczas odbyło siępierwsze tego typu spotkanie. Od tego czasu, w każdą ostatnia niedzielę wakacji, do Sanktuarium zjeżdżają całe rodziny, aby w miłej atmosferze spędzić niedzielne popołudnie.

Dzisiejsze świętowanie, jak każdego roku, rozpoczęła uroczysta Msza św. o godz. 12.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Tomasz Sekulski MIC, prowincjalny duszpasterz młodzieży i powołań. W słowie nawiązał do Ewangelii z dnia, w której mowa była o tym, że ten człowiek, którysię wywyższa, będzie poniżony, a który się poniża – będzie wywyższony.
Zwrócił uwagę, jak ważnym elementem w rodzinie są relacje. Zdaniem kapłana najlepiej można je pielęgnować poprzez wspólne spędzanie czasu, do czego dziśzachęcają księża marianie poprzez zorganizowanie pikniku przed bazyliką.

Na zakończenie Mszy św. kapłani udzielili indywidualnego błogosławieństwa dzieciomobecnym w świątyni poprzez nałożenie rąk na głowę oraz odmówienie specjalnejmodlitwy.

Po Eucharystii, czyli kilka minut po godz. 13.00, rozpoczęła się piknikowa część nazewnątrz świątyni. Na dzieci czekało wiele atrakcji, z których mogły skorzystać za darmo. Były wśród nich: dmuchane zamki, kule wodne, jazda na segway’u czy dojenie sztucznej krowy. Istniała także możliwość wejścia do bojowego wozu strażackiego czywspięcia się na ścianę wspinaczkową. Dodatkową niespodzianką przygotowaną przez organizatorów był pokaz przykładowej akcji ratunkowej po zderzeniu dwóch aut, przeprowadzony przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą działającą przy OSP w Licheniu Starym.

Za: www.lichen.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda