Home WiadomościZe Świata Franciszkanie w Andach otrzymają nowy samochód

Franciszkanie w Andach otrzymają nowy samochód

Redakcja

deon.plOgromnym sukcesem kończy się akcja Samochód dla Pariacoto prowadzona przez Fundację Brat Słońce, w czasie której udało się zebrać prawie 145 000 zł na nowy terenowy samochód dla misjonarzy franciszkańskich pracujących w peruwiańskich Andach.

Franciszkanie pokonują wąskie, kamieniste, piaszczyste, strome i kręte górskie drogi, aby dotrzeć do 73 wiosek zamieszkałych przez andyjskich Indian. Nowa terenówka ma zapewnić misjonarzom bezpieczeństwo podczas pełnienia posługi.

Dziękujemy bardzo w imieniu wspólnoty franciszkańskiej i przede wszystkich w imieniu tych, do których dojedziemy szybciej, sprawniej i bezpieczniej – mówi o. Jacek Lisowski, misjonarz pracujący w Pariacoto od 12 lat.

Na zrealizowanie projektu potrzebne było 120 000 zł. Suma, która została zebrana jedynie z indywidualnych darowizn, pozwala na dodatkowe wyposażenie samochodu misjonarzy.
Będziemy mogli wyposażyć samochód nie tylko w wersję standardową – mówi dalej o. Jacek. – Chodzi głównie o to, żeby wzmocnić kabinę w przypadku dachowania – będzie szansa, że przeżyjemy. Będziemy też mogli wstawić klimatyzację, będziemy mogli zamknąć okna, jadąc w tumanach kurzu.

Samochód został zamówiony w Ameryce Południowej, gdzie produkowane pojazdy dostosowane są do tamtejszych warunków. Nowy samochód ma być przekazany franciszkanom pod koniec października br.

W czasie kampanii Samochód dla Pariacoto spotkaliśmy się z wielką życzliwością i zrozumieniem dla potrzeb misji. Ludzie przekazywali kilkunastozłotowe wpłaty, jak i kilkutysięczne darowizny – opowiada Anna Anioł, koordynatorka projektu z Fundacji Brat Słońce. – Część z nich pomagała anonimowo, inni wspierali niefinansowo. Za każdą pomoc dziękujemy.

Patronami akcji są błogosławieni męczennicy franciszkańscy, o. Zbigniew Strzałkowski i o. Michał Tomaszek, którzy 25 lat temu w Pariacoto zostali zamordowali przez terrorystów z organizacji Świetlisty Szlak.

Fundacja Brat Słońce została powołana z inicjatywy krakowskiej Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów), aby wspierać inicjatywy i dzieła podejmowane przez Zakon. W obszarze działania znajdują się dzieła na rzecz osób potrzebujących w Polsce i poza granicami kraju, programy edukacyjne oraz działalność wspierająca kulturę i pielęgnowanie historii.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda