Home WiadomościZ kraju Piotrkowska koronacja Matki Bożej Śnieżnej

Piotrkowska koronacja Matki Bożej Śnieżnej

Redakcja

W poniedziałek 1 czerwca br. w drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Kościele Akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim o godz. 18:00 odbędzie się uroczystość Koronacji Obrazu Matki Bożej Śnieżnej.

Uroczystość ta będzie miała charakter Archidiecezjalny. Aktu Koronacji w obecności Księży Biskupów dokona ks. abp Grzegorz Ryś metropolita łódzkiej, który jednocześnie zawierzy Archidiecezję Łódzką Matce Bożej Śnieżnej.

Złote Korony dla Matki Bożej Śnieżnej to Wotum dla Maryi, jakie tamtejsza Wspólnota pragnie ofiarować za wszystko co dla każdej i każdego z nich uprosiła, uprasza i będzie upraszała u Swojego Syna.

Z racji na ograniczenia dotyczące liczby wiernych mogących uczestniczyć w nabożeństwach liturgicznych, w uroczystości Koronacji będą mogły wziąć udział tylko osoby zaproszone. Cała uroczystość będzie transmitowana on-line na kanale YouTube ArchidiecezjaŁódzka oraz na stronie www.archidiecezja.lodz.pl. Zapraszamy Was bardzo serdecznie do wspólnego przeżywania Uroczystości Koronacji Obrazu Matki Bożej Śnieżnej poprzez transmisje.

Za: www.archidiecezja.lodz.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda