Home WiadomościZ kraju Pliszczyn: XIX Sercańskie Dni Młodych – Wspólnie o czystości

Pliszczyn: XIX Sercańskie Dni Młodych – Wspólnie o czystości

Redakcja

W Pliszczynie k. Lublina trwają XIX Sercańskie Dni Młodych. Ponad 800 młodych ludzi przybyło z rożnych stron Polski, a także z Ukrainy. W większości pochodzą z parafii prowadzonych przez Księży Sercanów. Przez tydzień podczas różnych konferencji, warsztatów, spotkań i nabożeństw będą razem zastanawiać się nad słowami Jezusa: błogosławieni czystego serca.

W pierwszym dniu młodzi rozbili namioty, a potem spotkali się w polowej kaplicy, gdzie codziennie wspólnie się modlą, uczestniczą w Eucharystii, słuchają konferencji, dają świadectwa. Zostali ciepło przywitaniu przez moderator Ruchu Sercańskiej Młodzieży ks. Jarosława Grzegorczyka SCJ. Każda z niemal 25 grup młodzieży przybyła ze swoimi opiekunami – kapłanami, siostrami i świeckimi animatorami. Wieczorem był czas na prezentację poszczególnych grup, a potem pierwsze nabożeństwo – Sercańska Droga Nawiedzeń.

Jedna z uczestniczek spotkania Kinga Kępa na stronie: http://www.sdm.info.pl/ tak opisuje pierwsze chwile na SDM-e.

Dziś wieczorem grupa SDM-owiczów z Bełchatowa przygotowała prezentację, dzięki której mieliśmy okazję do bliższego zapoznania się z historią o ojcu Leonie Janie Dehonie i założonym przez niego Zgromadzeniu Księży Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz organizowanych przez nich różnorodnych form wypoczynku dla młodzieży, do których należą: Sercańskie Dni Młodych, rekolekcje sercańskie i powołaniowe, pielgrzymka radomska oraz działalność Ruchu Sercańskiej Młodzieży. W prezentacji ukazana została motywacja o. Dehona do powołania Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego, które miało mieć za zadanie wynagradzać Sercu Jezusa wszystkie niewdzięczne ludzkie serca, które nie chciały wybrać Jego Miłości. Wspomniane również zostało zaangażowanie Sercanów w misje i rekolekcje, szczególnie misje intronizacyjne w różnych zakątkach Polski, ale i również świata.

Następnie ta sama bełchatowska grupa młodych poprowadziła Sercańską Drogę Nawiedzeń, która polegała na rozważaniu 4 wydarzeń z życia Jezusa: Nazaretu, Kalwarii, Śmierci na krzyżu i Modlitwy w Ogrójcu. Przy każdej ze stacji zostały przytoczone fragmenty Pisma Św., które odnieśliśmy w naszych rozważaniach do życia współczesnego młodego człowieka. Z poszczególnymi stacjami zostały powiązane też symbole (obrazek Świętej Rodziny, Krzyż, Paschał i Biblia), które miały nam pomóc jeszcze lepiej zrozumieć istotę tego nabożeństwa. Na zakończenie każdy SDM-owicz otrzymał cztery naklejki, symbolizujące stacje Sercańskiej Drogi Nawiedzeń, które może przykleić w ważnym dla siebie miejscu. Pierwszy dzień XIX Sercańskich Dni Młodych zakończyła bajka na dobranoc ks. Kazimierza Dadeja SCJ.

Zobacz więcej relacji i zdjęć: http://www.sdm.info.pl/ 

Za: www.sercanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda