Home WiadomościZ kraju 100-lecie Wyższego Seminarium Duchownego Karmelitów Bosych w Krakowie

100-lecie Wyższego Seminarium Duchownego Karmelitów Bosych w Krakowie

Redakcja

Na zakończenie jubileuszowego, setnego roku akademickiego od instalacji kolegium teologicznego w nowej fundacji pw. Niepokalanego Poczęcia w Krakowie, profesorowie i studenci wielu pokoleń zebrali się w sali kapituły konwentu przy ul. Rakowickiej, aby nie tylko uroczyście wspomnieć przypadające rocznice, ale i rozpocząć nowy etap.

Spotkanie otworzył o. Tadeusz Florek, rektor WSD w Krakowie, po czym o. Arkadiusz Smagacz w krótkim zarysie przedstawił historię studiów teologiczno-filozoficznych na terenach dawnej Rzeczypospolitej. Podkreślił również jeszcze jedną wymowną rocznicę 400-stu lat od założenia kolegium lubelskiego, które z końcem tego roku akademickiego zostaje zawieszone. Po referacie o. prowincjał Andrzej Ruszała podziękował wszystkim, którzy włożyli swój wkład w dzieje naszego karmelitańskiego seminarium, uroczyście promował nowych magistrów teologii na ręce obecnego o. Grzegorza Tymy i zaprosił wszystkich do wspólnej dziękczynnej Eucharystii. Po liturgii, sprawowanej przez o. Prowincjała, zaproszeni goście przenieśli się “na pieczyste” do krakowskiego ogrodu, aby w miłej atmosferze przywołać historie dawne i nowsze dotyczące seminarium czy nieżyjących już profesorów. Pośród zaproszonych nie zabrakło najstarszych dydaktyków naszej Prowincji (o. Ottona Filka, o. Dominika Widera, o. Anastazego Gęgotka), jak i współpracującej z nami na wielu płaszczyznach pani dr Danuty Piekarz.

Za: Ojcowie Karmelici Bosi

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda