Home WiadomościZe Świata Francja: peregrynacja relikwii św. Antoniego

Francja: peregrynacja relikwii św. Antoniego

Redakcja

Relikwie św. Antoniego z Padwy rozpoczęły trwającą od 3 do 8 lipca peregrynację na południu Francji gdzie święty głosił Ewangelię w latach 1222 – 1227. Jak podaje francuskie wydanie miesięcznika „Posłaniec Świętego Antoniego”, jego szczątki zostaną wystawione do uczczenia przez wiernych w różnych częściach Francji, m.in. w Lourdes, Narbonne i w Prowansji.

Św. Antoni urodził się w Lizbonie w 1195 r., a zmarł w 1231 r. w Arcelli koło Padwy. Niespełna rok po śmierci kanonizował go Grzegorza IX. Został ogłoszony doktorem Kościoła w 1946 roku przez Piusa XII.

Jak wskazał Benedykt XVI podczas jednej z audiencji ogólnych w 2010 r., „Antoni znacząco przyczynił się do rozwoju duchowości franciszkańskiej, obdarowany nieprzeciętną inteligencją, zrównoważeniem, gorliwością apostolską i przede wszystkim mistycznym zapałem. Jest on – mówił Papież – jednym z najbardziej popularnych świętych w całym Kościele katolickim, czczonym nie tylko w Padwie, ale na całym świecie.”

ll/rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda