Home WiadomościZ kraju Polscy redemptoryści o misji zgromadzenia w Europie

Polscy redemptoryści o misji zgromadzenia w Europie

Redakcja

Misja Zgromadzenia Redemptorystów w Polsce i Europie, nawrócenie osobiste i wspólnotowe oraz dostosowanie struktur do potrzeb ewangelizacji do główne tematy spotkań redemptorystów, które odbywają się na przełomie września i października br. w Toruniu i Tuchowie.

Prawie 150 Współbraci, wliczając w to także najmłodszych braci na etapie formacji, bierze udział w dniach skupienia, refleksji oraz braterskiej dyskusji nad misją redemptorystów w Polsce i Europie. Podobne spotkania odbyły się już w prawie wszystkich prowincjach na świecie i końcem tego roku należy spodziewać się propozycji tzw. restrukturyzacji zgromadzenia także w Europie, a w latach 2019-22 podjęcia ostatecznych decyzji i wcielenia ich w życie w konkretnych warunkach geograficznych, społecznych i kulturowych.

Proces restrukturyzacji może przynieść łączenie niektórych prowincji zgromadzenia, opuszczenie miejsc lub rodzaju prac, które nie spełniają już kryterium bycia misyjnymi, ale również zaowocować podjęciem nowych zadań ewangelizacyjnych i udaniem się w regiony i do grup społecznych, gdzie redemptoryści powinni pełnić swój charyzmat głoszenia Ewangelii ubogim i najbardziej opuszczonym.

Tematem obecnego sześciolecia u redemptorystów są słowa „Świadkowie Odkupiciela: solidarni w misji w poranionym świecie” zainspirowane przez Konstytucje Zgromadzenia i rekolekcje prowadzone przez kard. Luisa Tagle z Filipin dla członków Kapituły Generalnej w 2016 r w Tajlandii.

Spotkania animują Przełożony Generalny o. Michael Brehl CSsR, jego Wikariusz o. Alberto Eseverri CSsR, Radny Generalny o. Pedro Lopez CSsR oraz Koordynator Konferencji Redemptorystów Europy o. Johannes Römelt.

o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, Toruń

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda