Home WiadomościZ kraju Pomocnicy Mariańscy spotkali się w Licheniu

Pomocnicy Mariańscy spotkali się w Licheniu

Redakcja

XVI Międzynarodowa Konferencja Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich oraz Bractwa Niepokalanego Poczęcia odbywa się w sanktuarium maryjnym w Licheniu. Dziś jej uczestnicy modlili się w południe w bazylice podczas Mszy pod przewodnictwem ks. Wojciecha Jasińskiego, ekonoma i radnego generalnego Zgromadzenia Księży Marianów.

Do Lichenia przybyli goście z USA, Litwy, Łotwy, Ukrainy i Polski. Celem konferencji jest pogłębienie formacji duchowej oraz intelektualnej uczestników, by mogli coraz pełniej realizować w swoich środowiskach mariański charyzmat. W tym roku temat przewodni spotkania brzmi: “Jak żyć i działać w duchu Misterium Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny”.

– Jako marianie, za nasz główny cel stawiamy sobie szerzenie Bożego Miłosierdzia. W tym roku postawiliśmy sobie, jako mariańscy pomocnicy, zasadnicze pytanie: jak żyć i działać w duchu Niepokalanego Poczęcia. I na to pytanie chcemy dać odpowiedź, najpierw teoretycznie, ale chcielibyśmy także, aby ta teoretyczna odpowiedź dotknęła naszych serc i aby wpłynęła na całe nasze życie i działanie w duchu mariańskiego charyzmatu – powiedział ks. Jan Mikołaj Rokosz MIC, dyrektor Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich w Polsce.

Prelekcje w trakcie spotkania głosili: ks. prof. Marek Chmielewski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz marianin, ks. Jarosław Hybza. Warto dodać, iż przedstawiciele SPM-u oraz Bractwa Niepokalanego Poczęcia pogłębiali także swoje umiejętności w zakresie fundraisingu pod kierunkiem Andrzeja Pietruchy z Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Pierwszego dnia z uczestnikami spotkał się także ks. Paweł Naumowicz MIC, przełożony Prowincji Opatrzności Bożej Zgromadzenia Księży Marianów. Wśród uczestników spotkania byli liderzy Stowarzyszenia w poszczególnych krajach, na czele z br. Andrzejem Mączyńskim MIC, generalnym promotorem Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich.

Licheńska konferencja jest także okazją do wyrażenia Bogu wdzięczności za 20-lecie istnieniaStowarzyszenia Pomocników Mariańskich w Polsce. Stowarzyszenie zostało założone w naszym kraju w 1994 roku z inicjatywy ówczesnego prowincjała, a obecnie dyrektora polskiej sekcji SPM-u, ks. Jana Mikołaja Rokosza MIC.

Na świecie Stowarzyszenie istnieje od 1925 roku i gromadzi blisko milion świeckich współpracowników mariańskiego Zgromadzenia. Organizacja wciela w życie charyzmat założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, bł. o. Stanisława Papczyńskiego zgodnie z zawołaniem “Pro Christo et Ecclesia” w Stanach Zjednoczonych, Argentynie, Brazylii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Polsce, Czechach oraz na Litwie, Łotwie i Ukrainie. Zrzesza osoby pragnące żyć duchowością mariańską i szerzyć ją w swoim otoczeniu. Członkowie SPM-u wspierają księży i braci marianów poprzez modlitwę, pogłębiając jednocześnie swoje życie duchowe.

KAI/slo

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda