Home WiadomościZ kraju Poradnia Rodzinna u dominikanów w Gdańsku

Poradnia Rodzinna u dominikanów w Gdańsku

Redakcja

Jak zachować świeżość w miłości? Jak wychować dzieci, by były szczęśliwe i potrafiły kochać? I jak być rodziną wobec Boga? Odpowiedzi na te pytania można szukać w Poradni Rodzinnej przy klasztorze dominikanów w Gdańsku. 

„Chcemy być odpowiedzią dla młodych małżeństw, które rozbijają się o życiowe rafy. Pokazywać im, że można zwycięsko przejść przez różne trudności i że kryzys w małżeństwie może być punktem zwrotnym, który prowadzi do rozwoju” – mówi Marlena Krupa, która z mężem Januszem i kilkoma innymi osobami współprowadzi Poradnię Rodziną.

„Świadczymy też porady wychowawcze, łącząc uniwersalne zasady wychowania ze światem wartości. Możemy poruszać również tematy bioetyczne związane z płodnością i niepłodnością” – dodaje Marlena Krupa.

Poradnia Rodzinna rozwinęła swoją działalność z istniejących wcześniej przy gdańskim klasztorze: szkoły naturalnego planowania rodziny oraz kursów dla narzeczonych. „Coraz więcej osób szuka pomocy u nas w sprawach rodzinnych, więc postanowiliśmy wyjść im naprzeciw” – tłumaczy o. Marcin Mogielski prowadzący kursy przedmałżeńskie.

Spotkania w ramach Poradni Rodzinnej odbywają się w kancelarii parafialnej klasztoru dominikanów przy ul. Świętojańskiej 72 trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki i środy.

Więcej informacji na stronie http://poradniadominikanie.pl.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda