Home WiadomościZ kraju Pośmiertne odznaczenie śp. ks. Adama Bartkowicza SMA 19 stycznia 2020

Pośmiertne odznaczenie śp. ks. Adama Bartkowicza SMA 19 stycznia 2020

Redakcja

8 stycznia 2020 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył osoby ratujące życie ludzkie. Uroczystość odbyła się w sali kolumnowej Pałacu Prezydenckiego. Medal “ZA OFIARNOŚĆ I ODWAGĘ W OBRONIE ŻYCIA I MIENIA” pośmiertnie otrzymał ks. Adam Bartkowicz ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Odznaczenie odebrała Maria Bartkowicz, mama naszego współbrata i misjonarza.

Jestem dumna z syna. Cieszę się, że był wspaniałym człowiekiem. Ratując innego misjonarza w wodach Oceanu Indyjskiego, oddał swoje życie. Przyjmuję wolę Bożą. Pogodziłam się ze śmiercią syna, choć oczywiście nadal mam go w sowim sercu i tak już będzie zawsze – mówiła po uroczystości Maria Bartkowicz dzieląc się wrażeniami z Panią Agnieszką Kurek – Zajączkowską, na codzień dziennikarką Gościa Niedzielnego. 

Na tę tak wyjątkową uroczystość przybyła Mama wraz z najbliższą rodziną śp. ks. Adama Bartkowicza SMA, współbracia ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich oraz przedstawicielka Misjonarzy Świeckich. Po uroczystości odznaczenia Para Prezydencka towarzyszyła przybyłym gościom w sesji zdjęciowej z której prezentujemy wybrane zdjęcia.

Za: www.sma.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda