Home WiadomościZ kraju Post w intencji Afryki Środkowej

Post w intencji Afryki Środkowej

Redakcja

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie proponuje ogólnopolską inicjatywę ofiarowania postu ścisłego, związanego z rozpoczęciem czasu Wielkiego Postu, w Środę Popielcową 5 marca br., w intencji pokoju i ustania prześladowań w Afryce Środkowej i na całym świecie.

Wspominając owoce ogłoszonego przez Ojca Świętego Dnia Modlitwy i Postu za Syrię 7 września 2013 r., który w przekonaniu chrześcijan syryjskich, nie dopuścił do konfliktu międzynarodowego, ufamy, że wyraz miłości Kościoła w Polsce, przyniesie naszym cierpiącym braciom i siostrom, pociechę i męstwo, oraz będzie – za łaską Pana – krokiem do pokoju i ustania prześladowań.

W „Dzień postu i modlitwy w intencji pokoju w Republice Środkowoafrykańskiej i ustanie prześladowań chrześcijan na świecie” Sekcja Polska Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie rozpocznie Nowennę o pokój w Republice Środkowoafrykańskiej.

Nowenna rozpocznie się w Środę Popielcową 5 marca i trwać będzie do 13 marca. Poszczególne dni będą zawierały świadectwa wielkiego cierpienia i wiary, które docierały do nas w ostatnim czasie z Republiki Środkowoafrykańskiej. Przedstawimy nasz apel, nasz krzyk o POKÓJ Matce Najświętszej, Maryi Pannie, naszej Obronie i Nadziei oraz naszą modlitwę, która jest pełna ufności i pewności, że Matka Boża nas nie zawiedzie, ale usłyszy nasze błaganie i wszystkich naszych braci i sióstr z Republiki Środkowoafrykańskiej.

Nasza modlitwa może zmienić świat…

Źródło: Za: www.pkwp.org 

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda