Home WiadomościZe Świata Jezuita biskupem pomocniczym Buenos Aires

Jezuita biskupem pomocniczym Buenos Aires

Redakcja

5 marca r, papież Franciszek mianował o. Ernesto Giobando SJ, biskupem pomocniczym archidiecezji Buenos Aires oraz biskupem tytularnym Appiara.

Biskup Ernesto urodził się w Santa Fe. Wstąpił do Towarzystwa Jezusowego w dniu 7 grudnia 1978 roku, gdzie odbył studia filozoficzno – teologiczne na Wydziale Filozofii i Teologii w San Miguel i San Jose High School.

Święcenia kapłańskie przyjął w dniu 17 listopada 1990 roku. W latach 2004 – 2013 był sekretarzem Krajowego Apostolstwa Modlitwy w Argentynie i dyrektorem krajowego Eucharystycznego Ruchu Młodych, a także odpowiedzialny za duszpasterstwo dorosłych.

Jest autorem wielu publikacji na temat małżeństwa i duchowości.

Giobando, lat 54, będzie współpracować z kardynałem Mario Poli i będzie piątym biskupem jezuitów w historii Episkopatu argentyńskiego.

Pierwszym był Joaquín Piña, który zmarł 8 lipca 2013 roku, po długiej służbie na rzec spraw społecznych oraz praw człowieka, drugi był Bergoglio i Jorge Lugones, obecny biskup Lomas de Zamora, i Hugo Salaberry.

RED./ kk (za lanacion.com.ar, wikipedia.org)

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda