Home WiadomościZ kraju Poświęcenie odnowionego cmentarza redemptorystów w Głogowie

Poświęcenie odnowionego cmentarza redemptorystów w Głogowie

Redakcja

W Głogowie 27 października 2012 r. o. Prowincjał Janusz Sok poświęcił nowy cmentarz redemptorystów na Brzostowie. W uroczystości wzięli udział współbracia z głogowskiej wspólnoty oraz rodziny redemptorystów pochodzących z Głogowa. Zaproszeni zostali również rodzice o. Jerzego Nowickiego, który jest pochowany na tym cmentarzu.

Do tej pory redemptoryści w Głogowie spoczywali na dwóch cmentarzach: starym przy ul. Legnickiej i nowym na obrzeżach miasta w Brzostowie. Doczesne szczątki pochowanych na starym cmentarzu redemptorystów niemieckich i polskich oraz oblata Zgromadzenia zostały przeniesione na cmentarz w Brzostowie, gdzie już od kilkunastu lat chowano zmarłych redemptorystów ze wspólnoty głogowskiej.

Jednak dotychczas nie było jednolitego planu zagospodarowania naszej kwatery cmentarnej, co zmieniło się staraniem o. Rektora Ludwika Obala. W ostatnich miesiącach kwatera ta została w nowy sposób zagospodarowana i otrzymała nowy spójny charakter. Zostały wykonane nowe nagrobki wraz z ustawionym centralnie krzyżem i obeliskiem, na którym wyryto cytat z Ewangelii św. Jana – „Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie” oraz napis – „Tu spoczywają redemptoryści oczekujący zmartwychwstania”.

Obecnie na nowym cmentarzu spoczywa jedenastu redemptorystów i jeden oblat.

o. Bogusław Nawracaj CSsR

Więcej (zdjęcia) na: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda