Home WiadomościZe Świata Salezjanie – ACSSA: Zachować i docenić salezjańskie dziedzictwo w Europie

Salezjanie – ACSSA: Zachować i docenić salezjańskie dziedzictwo w Europie

Redakcja

Jutro, 31 października, w Benediktbeuern rozpocznie się seminarium kontynentalne na temat “Stanu salezjańskiej historiografii w regionie. Zachowanie i docenienie dziedzictwa kulturowego”, zorganizowane przez Stowarzyszenie Historyków Salezjańskich (ACSSA) we współpracy z Salezjańskim Instytutem Historycznym. Celem tego spotkania jest pomóc odzyskać i wzmocnić tożsamość salezjańską na kontynencie europejskim.

W Benediktbeuern jest oczekiwanych około 60 uczestników należących do różnych grup Rodziny Salezjańskiej, pochodzących z 14 krajów europejskich. Będą reprezentanci trzech krajowych gałęzi ACSSA: hiszpańska, powstała jako pierwsza i ostatnio odnowiona; włoska, zainicjowana w 2009 r., i polska.

Pomiędzy sympozjum międzynarodowym w 2009 r., poświęconym ks. Rua: „Ks. Michał Rua, pierwszy następca ks. Bosko. Rysy osobowości, rządów i dzieł (1888-1910)”, a tym zaplanowanym w 2014 roku: “Rozwój charyzmatu Ks. Bosko w połowie XX wieku” – Zarząd ACSSA wyraził zamiar zorganizowania seminariów kontynentalnych, których celem jest zapoznanie się ze stanem historiografii salezjańskiej.

Dwa seminaria kontynentalne, które poprzedziły spotkanie w Benediktbeuern, odbyły się: w Nairobi, w Kenii (od 11 do 14 października 2011), ze szczególnym zwróceniem uwagi na zachowanie dziedzictwa duchowego, i w Belo Horizonte, w Brazylii (od 17 do 20 marca 2012). Po seminarium w Benediktbeuern odbędzie się czwarte, które zaplanowane jest w przyszłym roku w Azji.

Seminarium, stosując spójną metodologię, stawia sobie następujęce dwa cele: cykl analiz i weryfikacji badań historycznych dotyczących Dzieła salezjańskiego na Starym Kontynencie oraz zachowanie i docenienie salezjańskiego dziedzictwa kulturowego.

Seminarium w Benediktbeuern zakończy się w dniu 4 listopada.

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda