Home WiadomościZ kraju Potrzebni wolontariusze na tegoroczną Lednicę

Potrzebni wolontariusze na tegoroczną Lednicę

Redakcja

Rozpoczęły się zapisy do wolontariatu na najbliższe Spotkanie Młodych na Lednicy, które odbędzie się 2 czerwca pod hasłem „Miłość cię znajdzie”. Mimo, że wydarzenie to wspierają co roku pomocą tysiące ludzi, potrzeba ich coraz więcej.

„Służba to poświęcenie, a także dar bezinteresownej pomocy. Przede wszystkim jednak jest nauką współpracy i radością z efektów wypracowanych wspólnie, dzięki zaangażowaniu” – mówi Franciszek Wołoch, rzecznik prasowy lednickich spotkań młodzieży.

Oficjalna inauguracja przygotowań odbyła się 11 lutego w ośrodku akademickim dominikanów na Lednicy podczas uroczystości imieninowo-urodzinowych o. Jana Góry, który w 1997 roku zapoczątkował modlitewne czuwania młodzieży nad Jeziorem Lednickim.

„Lednica jest programem wychowania i wzrostu osobowości. Zapraszam wszystkich, tych, którzy pragną się tam pożywić, umocnić i pójść za Chrystusem” – zachęca o. dominikanin.

Czerwcowemu spotkaniu tysięcy młodych ludzi przy Bramie Trzeciego Tysiąclecia towarzyszyć będą słowa z „Dzienniczka” św. s. Faustyny. W programie poświęconym rozważaniu tajemnicy Bożego Miłosierdzia będzie wspólna modlitwa, taniec i śpiew.

„Obecność siostry Faustyny na Lednicy pokaże młodzieży, że jedynie dobra relacja z Chrystusem stworzy w nich wartościową osobowość, zdolną oprzeć się złu, które spotykają na co dzień. Jestem pewien, że miłość odmieni Wasze życie” – podkreśla o. Góra.

Na organizowane przez Duszpasterstwo Akademickie Dominikanów w Poznaniu czuwania modlitewne nad Jeziorem Lednickim – gdzie w 966 roku Mieszko I miał przyjąć chrzest Polski – przybywają co roku dziesiątki tysięcy młodych uczestników z kraju i zagranicy. Spotkaniom patronował od początku Jan Paweł II, który kierował do młodych swoje przesłania. Zwyczaj ten przejął Benedykt XVI.

Zapisy wolontariuszy promuje spot dostępny w Internecie oraz na stronie organizatora www.lednica2000.pl, w którym młodzi zachęcają do przyłączenia się do wolontariatu.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda