Home WiadomościZ kraju Rekolekcje Sióstr Orionistek

Rekolekcje Sióstr Orionistek

Redakcja

W dniach od 4-10 lutego w Centrum Rekolekcyjnym św. Alojzego Orione w Zduńskiej Woli odbyła się I tura rekolekcji zakonnych Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Siostry Orionistki.

Ćwiczenia duchowne prowadzone drogą Lectio Divina, których tematem była myśl: Tesknić, szukać i ukochać Ojca głosił ks. Leszek Kromka – magister postulatu Zgromadzenia Księży Orionistów.

Trzydzieści rekolektantek wraz z Siostrą Prowincjalną M. Józefiną Klimczak i Siostrą Ekonomką M. Józefą Kalinowską w pogłębionej modlitwie Słowem Bożym odkrywały oblicze Boga Ojca, osobiste doświadczenie relacji z ziemskim ojcem i podejmując aspekt charyzmatyczny poprzez lekturę pism św. Alojzego Orione i własnych Konstytucji ożywiały poczucie tożsamości własnego  życia zakonnego.

Święty Założyciel podkreślał wielką wartość tego świętego czasu który w jednym z listów pisał:  Jak dobrze wiecie, nasze Konstytucje nakazują, aby każdego roku przez osiem dni odbywały się ćwiczenia duchowne. Tak było od początku. Także podczas wojny, nigdy nie zaniechaliśmy tego, aby się spotkać razem; każdego roku na świętych Rekolekcjach duchownych. Rekolekcje są zawsze niezwykłą korzyścią zarówno dla pojedyńczego zakonnika, jak i dla Zgromadzenia. I oto także  w tym roku jesteśmy na Rekolekcjach – Bogu dzięki! Odwagi (…) oto są dla nas dni zbawienia! Rozpalajmy siebie  nawzajem jak żelazo w ogniu. Módlcie się wiele w tych dniach. Zachowujcie milczenie. Jeśli podczas Rekolekcji mówimy to Bóg nie mówi do nas. Zwracajmy szczególną uwagę na Słowo Boże. Rozkażcie milczeć fantazji, poprzez którą służy się demonowi i uniemożliwia się prawdziwą reformę własnego życia. (Lettere II, p.349-352).

Słowa te budzą ufność, że także podczas tych naszych modlitw sercem i duchem nam towarzyszył. Dzięki jego ojcowskiej obecności i wstawiennictwu – jak wierzymy wydadzą one obfite owoce.

Za: www.orionisci.rel.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda