Home WiadomościZ kraju Warszawa: uroczystości w praskim Sanktuarium Chorych

Warszawa: uroczystości w praskim Sanktuarium Chorych

Redakcja

W sobotę 11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i XX Światowy Dzień Chorego, mariańska parafia Matki Bożej z Lourdes obchodziła swoje święto patronalne. Uroczystej mszy św. z tej okazji o godz. 11.00 przewodniczył i homilię wygłosił biskup pomocniczy warszawsko-praski Marek Solarczyk.


W homilii  ks. biskup wskazał na tajemnicę ludzkiego cierpienia i choroby, których sens może nam wyjaśnić tylko Boża miłość i Boża prawda. Jednocześnie zachęcił zgromadzonych, aby „być pomocą chorym nie tylko poprzez pomoc dla duszy i ciała, lecz by wchodzić z cierpiącymi w komunię ducha i ofiarować Bogu nasze radości i  mniejsze cierpienia w ich intencji”.

W koncelebrze udział wzięli księża marianie oraz duchowni diecezjalni, przybyli na tę uroczystość do świątyni Matki Bożej z Lourdes, która pełni rolę Diecezjalnego Sanktuarium Chorych Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Po mszy św. zostało odprawione tradycyjne w tym kościele nabożeństwo do Matki Bożej z Lourdes, po którym ks. biskup udzielił błogosławieństwa lourdzkiego licznie zgromadzonym wiernym, przybyłym do sanktuarium z całej Warszawy. Następnie miejscowi duszpasterze dokonali celebracji Sakramentu Chorych.

Uroczystości poprzedziła nowenna, podczas której polecano Panu Bogu za pośrednictwem Matki Bożej z Lourdes osoby chore, samotne i cierpiące.

Od 1993 r. Kościół katolicki na całym świecie obchodzi 11 lutego – w święto Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez papieża Jana Pawła II.

Anna Dziemska

Za: www.marianie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda