Home WiadomościZ kraju Pożegnania: br. Kazimierz Grabarz OFM

Pożegnania: br. Kazimierz Grabarz OFM

Redakcja

br. Kazimierz Grabarz OFMDnia 24stycznia 2016 r. w Leżajsku odszedł do Pana po zasłużoną nagrodę brat Kazimierz Grabarz.

Urodził się On 25 listopada 1951 r. w Starym Wiśniczu w województwie małopolskim w diecezji tarnowskiej. Do Zakonu Braci Mniejszych wstąpił 1 września 1973 r. Po złożeniu pierwszej profesji zakonnej 12 września 1974 r. został skierowany do pracy w przyklasztornym ogrodzie w Łodzi, gdzie miał także zadanie dokształcania się w sztuce prowadzenia ogrodu. 17 czerwca 1978 r. już jako ceniony ogrodnik został przeniesiony do pracy w ogrodzie leżajskim.

W Leżajsku Brat Kazimierz złożył profesję wieczystą 4 października 1978 r. i pracował z wielkim oddaniem w ogrodzie dopóki stan zdrowia mu na to pozwalał. W ostatnich latach zmagał się z ciężką chorobą. Odszedł do Pana przeżywszy 65 lat, z czego 42 w służbie Bogu i bliźnim pracując z oddaniem w ogrodach klasztornych. Niech Pan przyjmie Go do Rajskich Ogrodów.

Odprowadzimy Go na zasłużony odpoczynek w środę 27 stycznia. O godzinie 10.00 w bazylice leżajskiej odmówimy za niego różaniec a o godzinie 10.30 będzie sprawowana Msza św. pogrzebowa.

Za: www.bernardyni.com.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda