Home WiadomościZ kraju Wdowy konsekrowane: odrodzenie pradawnej tradycji

Wdowy konsekrowane: odrodzenie pradawnej tradycji

Redakcja

Kościół katolicki w Hamtramck, Michigan - AFPW Polsce odradza się stan wdów konsekrowanych. Obecnie jest około 240 kobiet, które po stracie męża zrezygnowały z ponownego małżeństwa i postanowiły oddać swoje życie Chrystusowi.

Dyrektor wydziału duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Radomiu zwrócił uwagę, że stan wdów konsekrowanych jest jedną z najstarszych form życia konsekrowanego. „Nawiązał do niej Jan Paweł II w adhortacji Vita consecrata, wymieniając wdowy pośród form życia konsekrowanego, i z tej racji ta forma życia odradza się na dużą skalę w rzeczywistości Kościoła, nie tylko w Polsce, ale w ogóle na świecie” –  powiedział ks. Piotr Walkiewicz.

W Polsce, według danych z 2015 r., najwięcej wdów konsekrowanych było w archidiecezjach łódzkiej (63) i szczecińsko-kamieńskiej (46), następnie w przemyskiej (15) oraz krakowskiej i poznańskiej (po 13).

R. Łączny, KAI/ rv

Za: Radio Watykańskie.

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda