Home WiadomościZ kraju Pożegnania: br. Krzysztof Kozicki OSB

Pożegnania: br. Krzysztof Kozicki OSB

Redakcja

Dnia 2 lutego, tuż po godzinie 9:00 rano, zmarł br. Krzysztof Kozicki, mnich opactwa tynieckiego. Pogrzeb odbył się w poniedziałek 6 lutego. Prosimy o modlitwę za naszego zmarłego Współbrata.

Br. Krzysztof Stefan Kozicki urodził się 3 listopada 1926. Po wstąpieniu do klasztoru pierwsze śluby mnisze złożył 1 stycznia 1954 r. W opactwie podejmował różne prace, służąc wspólnocie m.in. jako pomocnik szafarza (ekonoma) klasztoru oraz majordom, czyli odpowiedzialny za naprawy i remonty. W wykonywaniu swej pracy dawał innym jako przykład sumienności i wytrwałości, chętnie mierząc się z trudnymi zadaniami. Zawsze skłonny do pomocy, dał się poznać jako klasztorna „złota rączka” i – używając słów Reguły – „mnich użyteczny”. W ostatnich latach stał się dla nas wzorem dobrotliwości, każdemu dając odczuć swą serdeczność. Szczególnie z tych względów będzie bardzo długo i ciepło przez nas wspominany.

Oby Pan otworzył mu bramy raju. 

Za: www.opactwotynieckie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda