Home WiadomościZe Świata Marianie – Rzym: obrady Kapituły Generalnej

Marianie – Rzym: obrady Kapituły Generalnej

Redakcja

W Rzymie rozpoczęła obrady Kapituła Generalna Zgromadzenia Księży Marianów. Bierze w niej udział 28 członków: obecny Zarząd wraz z Przełożonym Generalnym, poprzedni generałowie, prowincjałowie z Polski, USA i Brazylii oraz delegaci z prowincji i wikariatów z całego świata. 

W poniedziałek 6 lutego dzień skupienia przed obradami poprowadził ks. Dariusz Kowalczyk SJ, profesor dogmatyki i dziekan Wydziału Teologii na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. 

We wtorek 7 lutego dzień rozpoczęła Msza św. z formularza o Niepokalanym Poczęciu NMP pod przewodnictwem o. Andrzeja Pakuły MIC, kończącego kadencję Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Księży Marianów. 

Następnie Kapituła, po sesji organizacyjnej, rozpoczęła sesję sprawozdawczą. Swoje sprawozdania z ostatnich 6 lat przedstawiają Przełożony Generalny, Sekretarz Generalny oraz Ekonom Generalny. Przewidziany jest czas na pytania, dyskusje i dopowiedzenia.

Bieżące informacje dotyczące przebiegu Kapituły będzie można znaleźć na stronie www.padrimariani.org

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda