Home Wiadomości Pożegnania: br. Stanisław Sękowski MIC

Pożegnania: br. Stanisław Sękowski MIC

Redakcja

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 1 sierpnia 2017 roku zmarł w szpitalu w Koninie br. Stanisław Sękowski MIC. Miał 81 lat, życia zakonnego 61.

Urodził się dnia 5 stycznia 1936 roku w Załężu-Eliaszach koło Różana, pow. Maków Mazowiecki. Po zakończeniu szkoły w Głażewie pomagał w gospodarstwie domowym i przez rok uczył się na organistę. Do marianów wstapił w 1954 r., profesję zakonna złożył  15 września 1956 r. Przez wiele lat pobytu w Skórcu br. Stanisław spełniał obowiązki zakrystiana, a okresowo zaopatrzeniowca i drugiego organisty. Pracował też w ogrodzie. W 1984 roku został przeniesiony do domu w Puszczy Mariańskiej, a w 1993 do domu w Goźlinie. W 1997 r. został przeniesiony do Stoczka Klasztornego. We wszystkich tych domach spełniał obowiązki zakrystiana. W ostatnich latach pobytu w Stoczku podupadał na zdrowiu. W 2009 r. został przeniesiony do domu w Licheniu, praktycznie w charakterze rezydenta ze względu na stan zdrowia. Mimo podupadającego zdrowia starał się dbać o zakrystię kaplicy domu zakonnego niemal do końca życia.

Pogrzeb św. br. Stanisława Sękowskiego MIC odbędzie się w kościele parafialnym pw. św. Doroty w Licheniu Starym w piątek, 4 sierpnia 2017 roku. O godzinie 13:00 odmówiony będzie wspólnie różaniec, po czym (13:30) sprawowana będzie Eucharystia w intencji Zmarłego. Ciało br. Stanisława będzie złożone na mariańskim cmentarzu w Licheniu Starym.

Niech odpoczywa w pokoju.

Za: www.marianie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda