Home WiadomościZ kraju Pożegnania: ks. Jan Wacławik CSMA

Pożegnania: ks. Jan Wacławik CSMA

Redakcja

Po ciężkiej chorobie,  1 stycznia 2017 r. zmarł w Krakowie ks. Jan Wacławik CSMA, długoletni misjonarz w Ameryce Łacińskiej. Od ponad pół roku przebywał w Polsce na leczeniu, które nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

Śp. ks. Jan ur. się 4 grudnia 1939 r. w Zagórzanach k/Gorlic. Po ukończeniu szkoły średniej w Krakowie, 25 sierpnia 1964 r. wstąpił do nowicjatu w Pawlikowicach. Pierwsze śluby złożył 26 sierpnia 1966 r., a od września podjął studia filozoficzno-teologiczne w ITKM w Krakowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 17 czerwca 1972 r., z rąk bpa A. Małysiaka CM.

Przez trzy lata pracował w duszpasterstwie parafialnym w Toruniu i Wołominie, po czym udał się do Belgii na roczne przygotowanie misyjne. W 1976 r. z dwoma współbraćmi wyjechał do Natalicio Talavera (Paragwaj). Byli to pierwsi misjonarze –  michalici na kontynencie latynoskim. Po 12 latach pracy w Natalicio Talavera przełożony generalny skierował ks. Jana  do Republiki Dominikańskiej na placówkę w Los Alcarrizos, gdzie pracował do czasu wyjazdu na leczenie. Zarówno w Paragwaju jak i na Dominikanie spełniał różne funkcje, m.in. proboszcza, przełożonego domu, delegata przełożonego generalnego na Karaibach, kapelana wojskowego (Dominikana) w stopniu majora. Do końca aktywny, zaangażowany w prowadzone dzieła, uczynny, braterski.

Po 40 latach pracy misyjnej odszedł po nagrodę do Pana w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, której był gorącym czcicielem.

Pogrzeb śp. ks. Jana odbędzie się w czwartek, 5 stycznia o godz. 11.00 w Pawlikowicach. Dzień wcześniej, 4 stycznia br. (środa) w Zagórzanach, rodzinnej parafii śp. ks. Jana, o godz. 16.30 rozpocznie się różaniec​ o spokój jego duszy, po czym będzie celebrowana Msza św. żałobna. W duchu jedności rodziny michalickiej, polecamy zmarłego kapłana gorącej modlitwie wszystkich współbraci.

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda