Home WiadomościZe Świata Pallotyni: narodziny dwóch latynoskich delegatur

Pallotyni: narodziny dwóch latynoskich delegatur

Redakcja

W czerwcu 2016 r. informowaliśmy, iż Rada Prowincjalna podjęła decyzję o przekształceniu dotychczasowej Delegatury św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kolumbii i Wenezueli, na dwie oddzielne jednostki administracyjne Prowincji Chrystusa Króla: Delegaturę św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Wenezueli oraz Delegaturę św. Faustyny Kowalskiej w Kolumbii.

Decyzja ta była wynikiem długiego rozeznawania i mierzenia się z bardzo odmienną rzeczywistością socjopolityczną, socjogospodarczą i eklezjalną tych dwóch latynoskich krajów, gdzie prawie od lat 20 posługują nasi współbracia. Narodziny tychże Delegatur miały miejsce 1 stycznia 2017 r. 

Do czasu nowych decyzji, Zarząd Delegatury św. Teresy od Dzieciątka Jezus tymczasowo tworzą: 

– Delegat przełożonego prowincjalnego – ks. Robert Płachta

– Administrator delegatury – ks. Zdzisław Łodygo

– Sekretarz delegatury – ks. Grzegorz Rawiak

Natomiast Zarząd Delegatury św. Faustyny tymczasowo tworzą:  

– Delegat przełożonego prowincjalnego – ks. Andrzej Kazimierz Zieliński

– Administrator i sekretarz delegatury – ks. Adam Kraszewski.

Siedzibą Delegatury św. Teresy od Dzieciątka Jezus jest dom SAC w Guarenas, zaś siedzibą Delegatury św. Faustyny jest dom SAC w Medellin przy Barrio Prado Centro.

Dziękując wszystkim współbraciom za troskę o rozwój pallotyńskiego charyzmatu w Kolumbii i Wenezueli, upraszamy dla nich Boże błogosławieństwo i zapewniamy o braterskiej modlitwie. 

Ks. Stanisław Stawicki SAC 
Sekretarz prowincjalny

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda