Home WiadomościZ kraju Pożegnania: ks. Stanisław Stachera CSMA

Pożegnania: ks. Stanisław Stachera CSMA

Redakcja

Śp. ks. Stanisław Stachera CSMA zmarł w szpitalu krośnieńskim w dniu 5 lutego 2018 roku w 79 roku życia, 55 roku profesji zakonnej i 45 roku kapłaństwa.

Urodził się w 20 kwietnia 1939 r. w Więckach (woj. śląskie) w rodzinie wielodzietnej. Po ukończeniu Liceum Korespondencyjnego w Krośnie, w 1961 roku wstąpił do nowicjatu Zgromadzenia Św. Michała Archanioła w Pawlikowicach. Pierwszą profesję złożył 8 marca 1963 r., a wieczystą 8 marca 1966 roku. W latach 1967-1973 przygotowywał się do kapłaństwa w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 9 czerwca 1973 roku.

W Zgromadzeniu spełniał obowiązki notariusza Kurii Generalnej, kierownika pedagogicznego w Zakładzie Wychowawczym Caritas w Markach-Strudze, ekonoma generalnego (1977-1992) i od 1994 r. dyrektora księgarni przy Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym.

Wyróżniał się pobożnością, zwłaszcza żarliwym nabożeństwem do Matki Bożej, sakramentalną posługą w konfesjonale, pracowitością i życzliwością w relacjach z bliźnimi.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Stanisława Stachery odbędą się w Miejscu Piastowym, w czwartek 8 lutego 2018 r. o godz. 12.00.

Zmarłego Księdza Stanisława polecamy gorącej modlitwie wszystkich współbraci. Niech Miłosierny Pan przyjmie go do swojej chwały. 

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda