Home WiadomościZ kraju Relacja z dnia życia konsekrowanego diecezji opolskiej i gliwickiej

Relacja z dnia życia konsekrowanego diecezji opolskiej i gliwickiej

Redakcja

Tradycyjnie obchody Dnia Życia Konsekrowanego w diecezji gliwickiej i opolskiej przeżywamy wspólne. W tym roku zgromadziliśmy się w sobotę 03 lutego w katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach. Uroczystościom przewodniczył biskup gliwicki Jan Kopiec, a kazanie wygłosił biskup opolski Andrzej Czaja. Ponadto w koncelebrze brali udział: biskup pomocniczy z Opola Rudolf Pierskała i biskup pomocniczy z Gliwic Andrzej Iwanecki.

Było to spotkanie sióstr zakonnych, zakonników, stowarzyszeń życia apostolskiego, instytutów świeckich, dziewic i wdów konsekrowanych. Wszyscy, którzy poświęcili życie na służbę Bogu. Niezwykle cieszyła duża liczba uczestników.

W swoim pozdrowieniu na początku Mszy św. bp Jan Kopiec zauważył, że: “na obraz dzisiejszego życia zakonnego składają się nade wszystko historia i tradycja i powoływanie wszystkich form, które w ciągu wieków dochodziły do głosu”.

Biskup opolski Andrzej Czaja w homilii powiedział osobom konsekrowanym: „jesteście błogosławieństwem!.. Tym bardziej dziś, gdy człowiek chce z życia mieć jak najwięcej dla siebie… Wy wszyscy, osoby konsekrowane naszych dwóch diecezji, jesteście też dla ludu tej ziemi tymi, przez których my otrzymujemy błogosławieństwo od Pana”.

W czasie Mszy Świętej osoby życia konsekrowanego odnowiły swoje śluby. Po Mszy św. udzielono wszystkim błogosławieństwa św Błażeja.

Po poczęstunku w Domu św. Jana Pawła II w auli odbył się koncert znanej i cenionej orkiestry dętej kopalni Sośnica.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda