Home WiadomościZ kraju Pożegnania: o. Cyryl Plis OFM

Pożegnania: o. Cyryl Plis OFM

Redakcja

ofm.krakow.plW czwartek 14 kwietnia 2016 r. zmarł w szpitalu w Puławach śp. o. Cyryl Plis OFM. Przeżył 82 lata, w tym 61 lat w zakonie, 55 lat w kapłaństwie.

Ojciec Cyryl Mieczysław Plis OFM, s. Jana i Katarzyny zd. Rybak, urodził się 2 czerwca 1934 roku w Wilkowie (powiat Opole Lubelskie, archidiecezja lubelska). Do Zakonu Braci Mniejszych wstąpił 15 marca 1955 r. w Pilicy, tamże złożył pierwsze śluby zakonne 4 kwietnia 1956 r., zaś profesję uroczystą 15 grudnia 1960 r. w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Juliana Groblickiego w dniu 28 czerwca 1961 r. w Krakowie. W latach 1956 – 1962 studiował filozofię i teologię w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie.

Pełnił posługę duszpasterską jako gwardian, proboszcz, wikariusz domu oraz spowiednik i katecheta w klasztorach: we Włocławku, Koninie, Stopnicy, Zakliczynie i Kazimierzu Dolnym. Od 1987 r. należał do Wspólnoty Braterskiej w Kazimierzu Dolnym.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 16 kwietnia o godz. 12.00 w naszym kościele – Sanktuarium Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Kazimierzu Dolnym.

Polecajmy Panu Bogu w naszych modlitwach śp. o. Cyryla.

R. I. P.

Za: www.ofm.krakow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda