Home WiadomościZe Świata Pożegnania: ks. Dominika Sobala SChr

Pożegnania: ks. Dominika Sobala SChr

Redakcja

chrystusowcy.plZ nadzieją Zmartwychwstania w Chrystusie informujemy, że dnia 14 kwietnia 2016 r. w Sydney odszedł do Pana ks. Dominik SOBALA, chrystusowiec, wieloletni duszpasterz Polaków w Australii i Nowej Zelandii.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Dominika Sobali SChr odbędą się 26 kwietnia 2016 r. (wtorek) w kościele NMP Częstochowskiej Królowej Polski w Marayong, Sydney. O godzinie 10.00 zostanie odmówiony różaniec, natomiast o godz. 10:30 rozpocznie Msza Święta. Po Eucharystii ostatnie pożegnanie na cmentarzu Pinegrove Memorial Park w Sydney.

Ks. Dominik Sobala urodził się 24 lipca 1945 r. w miejscowości Dąbrówka Wielka koło Bytomia. Nowicjat w Towarzystwie Chrystusowym rozpoczął 5 listopada 1962 r. Dnia 16 maja 1970 r. w Ziębicach przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. bp Andrzeja Wronki. Po przyjęciu święceń pracował, jako wikariusz, w parafiach: św. Ottona w Pyrzycach, św. Jana Chrzciciela Szczecinie, Matki Bożej Bolesnej w Chociwlu. W 1975 r. został skierowany do pracy duszpasterskiej wśród Polaków w  Australii i Nowej Zelandii. Był duszpasterzem na placówkach w Wellington i Auckland (Nowa Zelandia) oraz  Newcastle, Liverpool, Canberra, Keysborough, Brisbane, Miller i Adelaide(Australia).

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda