Home WiadomościZ kraju Pożegnania: o. Grzegorz Walasik OFM

Pożegnania: o. Grzegorz Walasik OFM

Redakcja

14 grudnia 2014 r. zmarł w Krakowie o. Grzegorz Walasik, prezbiter Prowincji Niepokalanego Poczęcia N.M.P. (oo. Bernardynów) Zakonu Braci Mniejszych.

Urodził się 2 lutego 1951 r. w Bielawie (woj. dolnośląskie). W latach1965-1969 był uczniem Małego Seminarium w Kalwarii Zebrzydowskiej (tak nazywało się wówczas późniejsze Niższe Seminarium Duchowne). Do Zakonu wstąpił 10 września 1969 r., pierwszą profesję złożył 11 września 1970 r., profesję wieczystą – 29 września 1974 r., święcenia prezbiteratu otrzymał 23 czerwca 1976 r. Po święceniach pracował przez trzy lata jako katecheta w Skępem (diec. płocka). Następnie studiował kosmologię na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej KUL. W 1983 r. uzyskał tytuł magistra filozofii chrześcijańskiej. Po zakończonych studiach pełnił krótko posługę w klasztorach w Leżajsku i w Tarnowie. W latach 1984-1989 był wykładowcą kosmologii w Wyższym Seminarium Duchownym oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz wicedyrektorem Niższego Seminarium Duchownego. Następnie został przeniesiony do Krakowa, a w roku 1990 mianowany dyrektorem Niższego Seminarium Duchownego oo. Bernardynów w Łodzi. W 1994 r. powrócił do Krakowa jako ekonom klasztoru, natomiast od roku 2002 był prowincjalnym referentem ds. ubezpieczeń społecznych. Swoje ziemskie pielgrzymowanie zakończył w III niedzielę adwentu rano w szpitalu przy ul. Wrocławskiej w Krakowie.

W pamięci współbraci pozostanie jako wykładowca filozofii przyrody w bernardyńskim WSD, a także w innych seminariach w Krakowie. Pełnił tę posługę przez trzydzieści lat. Ponad dwanaście lat solidnie i fachowo zajmował się też sprawą ubezpieczeń zakonników.

Pogrzeb śp. o. Grzegorza Walasika odbędzie się we wtorek, 16 grudnia w kościele oo. Bernardynów w Krakowie (ul. Bernardyńska 2) według następującego porządku:

  • godz. 10.00 – różaniec i Jutrznia za zmarłych,
  • godz. 11.00 – Msza św.,
  • godz. 12.45 – egzekwie na Cmentarzu Rakowickim.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!

o. KK

Za: www.bernardyni.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda