Home WiadomościZ kraju Pożegnania: o. Romuald Dobrzyński CP

Pożegnania: o. Romuald Dobrzyński CP

Redakcja

O. Romuald od matki Bożej Bolesnej Dobżyński w świecie Ignacy urodził się 8.04.1931 roku w Szreńsku k. Mławy. Do szkoły średniej uczęszczał w Przasnyszu, mieszkając w klasztorze pasjonistów jako alum. Po ukończeniu szkoły wstąpił do Zgromadzenia. Pierwsze śluby zakonne złożył w Sadowiu dnia 4.09.1951 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 02.02.1957 roku w Przasnyszu. Po święceniach pracował w klasztorach: w Przasnyszu, Rawie Mazowieckiej i Łodzi. Długoletni kapelan szpitalu miejskiego w Przasnyszu. Ceniony duszpasterz chorych i spowiednik. Zmarł po ciężkiej chorobie dnia 12.08.2018 r. w łódzkim klasztorze pasjonistów.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w piątek 17 sierpnia 2018 r. o godz. 13.00 w Kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Łodzi przy al. Pasjonistów 23. Przewodniczyć jej będzie Jego Ekscelencja Ks. Biskup Marek Marczak, homilię wygłosi O. Prowincjał Łukasz Andrzejewski CP.

Trumna zostanie wprowadzona do kościoła o godz. 10,00, a o godz. 12.00 zostanie odmówiony Różaniec i Brewiarzowa Liturgia Godzin.

Po Eucharystii nastąpi przewiezienie i złożenie Świętej Pamięci o. Romualda w grobowcu zakonnym na Cmentarzu pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Szczecińskiej w Łodzi. Do dyspozycji wiernych będą dwa autokary ułatwiające przejazd spod kościoła na cmentarz.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy!

Za: www.passio.info.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda