Home WiadomościZ kraju Pożegnania: o. Maksymilian Jarosław Wasilewski OFM

Pożegnania: o. Maksymilian Jarosław Wasilewski OFM

Redakcja
Dzisiaj w południe, tj. w czwartek 26 marca 2020 r., po długiej chorobie w Klinice Kardiologicznej w Warszawie – Aninie, odszedł do Pana śp. Maksymilian Wasilewski OFM. Przeżył 60 lat, jako kapłan 34 lata, w Zakonie 41 lat.

Śp. o. Maksymilian Jarosław Krzysztof Wasilewski OFM, s. Krzysztofa i Ireny zd. Dąbrowskiej, urodził się 3 września 1959 r. w Chełmie (archidiecezja lubelska). Do Zakonu Braci Mniejszych wstąpił 29 sierpnia 1979 r. w Przemyślu, pierwszą profesję zakonną złożył 30 sierpnia 1980 r. w Przemyślu, profesję uroczystą 4 października 1984 r. w Krakowie. W latach 1980 – 1986 studiował filozofię i teologię w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa krakowskiego Kazimierza Górnego w dniu 10 maja 1986 r. w Krakowie. Pełnił posługę duszpasterską m.in. jako kustosz Sanktuarium, katecheta oraz ekonom, wikariusz i gwardian Wspólnoty w klasztorach: św. Antoniego w Warszawie i Chełmie. Od lipca 1994 r. należał do Wspólnoty w Chełmie. W latach 1987 – 1994 pełnił posługę duszpasterską na misjach w Togo w Afryce.

Polecajmy Panu Bogu śp. Ojca Maksymiliana w naszych modlitwach. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Mu jego ofiarną posługę duszpasterską w Zakonie Braci Mniejszych w Polsce i na afrykańskich misjach.

R. I. P.

Za: www.ofm.krakow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda