Home WiadomościZ kraju Pożegnania: Siostra Janina Mosur, Szarytka

Pożegnania: Siostra Janina Mosur, Szarytka

Redakcja

Dnia 3 listopada 2013 roku zmarła Siostra Janina Mosur, Siostra Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, Prowincji Warszawskiej, w wieku 101 lat, powołania 81. Siostra Janina przyszła do Zgromadzenia 4 października 1932 roku. Śluby Święte po raz pierwszy czyniła 15 października 1937 roku.

W początkach powołania pracowała w Domu Dzieciątka Jezus w Wilnie, przy ul. Subocz 16. Ten okres z miłością i nostalgią wspominała przez całe swoje życie. Siostra Janina w Zgromadzeniu pełniła przede wszystkim posługę pielęgniarską. Odznaczała się niezwykłą delikatnością i szacunkiem wobec chorych. Prawdziwie można powiedzieć, że – podobnie jak Święty Wincenty a Paulo – czuła, że „UBOGI, TO NASZ PAN” i każdemu służyła jak Samemu Jezusowi. Siostra Janina była bardzo uzdolniona plastycznie. We wszystkich Domach, Szpitalach, Zakładach Opieki, w których pracowała, przygotowywała artystyczne Szopki i Groby Pańskie. Była radosnego usposobienia, kochała śpiew i pięknie śpiewała. Już jako Siostra Seniorka umilała śpiewem czas swoim współsiostrom.

Niech Pan przyjmie naszą kochaną i zawsze szczęśliwą Siostrę Janinę do swego Wiecznego Domu!

SS. Szarytki

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda