Pożegnania: śp. ks. Czesław Osika SChr

Dnia 25 lipca 2014 r. odszedł do Pana śp. ks. Czesław Osika SChr – wieloletni duszpasterz Polaków w Anglii.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Czesława odbędą się 31 lipca 2014 r. (czwartek) w Siedliskach k. Bobowej. Msza Święta pogrzebowa rozpocznie się o godz. 14.00 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Siedliskach 88 (kod: 38-324). Bezpośrednio po Eucharystii liturgia pogrzebowa i odprowadzenie ciała śp. ks. Czesława na miejsce oczekiwania na Zmartwychwstanie.

Śp. ks. Czesław Osika urodził się 20 czerwca 1952 r. w m. Sędziszowa. W 1971 r. wstąpił do Towarzystwa Chrystusowego, zaś dozgonną profesję zakonną złożył 17 kwietnia 1977 r. w Poznaniu. Święcenia kapłańskie przyjął  31 maja 1978 r. w Archikatedrze Poznańskiej z rąk Ks. Bpa Mariana Przykuckiego. Po świeceniach pracował w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP we Władysławowie i Parafii pw. św.  Katarzyny w Goleniowie.
W 1982 r. został skierowany do pracy duszpasterskiej w Anglii. Pełnił posługę kapłańską w następujących ośrodkach duszpasterskich Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii: Manchester, Liverpool, High Wycombe i Aylesbury, Londyn, Dunstable, Laxton Hall. W strukturach Prowincji Towarzystwa Chrystusowego pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (obejmującej Wyspy Brytyjskie) pełnił odpowiedzialne urzędy: radnego prowincji, wiceprowincjała, prowincjała. Uczestniczył w Kapitułach Generalnych Towarzystwa Chrystusowego. W ostatnim czasie, z charakterystycznymi dla siebie poświęceniem i pogodą ducha,  pełnił posługę w Parafii pw. św. Jana Ew. w Londynie. Od kilku dni przebywał na wakacjach w Polsce. Zmarł 25 lipca 2014 r.

Prosimy Chrystusa Pana, by śp. ks. Czesławowi dał udział w chwale swojego Zmartwychwstania.

Za: www.chrystusowcy.pl